+420 602 267 146
[email protected]

Pozemky na prodej s výhledem: Průvodce nabídkou a tipy pro výběr

Hledání ideálního pozemku pro stavbu domu nebo jako investice může být náročný proces. V nabídce realitních portálů se objevuje široká škála pozemků, od malých parcel v zastavěných oblastech po rozsáhlé plochy s potenciálem pro rozvoj. Tento článek se zaměřuje na pozemky nabízené k prodeji, které často disponují klíčovou vlastností - krásným výhledem do krajiny, a poskytuje přehled o dostupných možnostech a užitečné rady pro úspěšný výběr.

Mapa s vyznačenými lokalitami prodeje pozemků

Přehled nabídek pozemků v České republice a zahraničí

Na trhu s nemovitostmi lze nalézt širokou škálu pozemků k prodeji, které se liší velikostí, lokalitou, cenou a určením. Následující nabídky ilustrují rozmanitost dostupných možností:

Středočeský kraj

  • Plaňany: Pozemek o rozloze 812 m² za cenu 4 300 000 Kč (5 296 Kč/m²).
  • Nespeky: Pozemek o rozloze 2256 m² za cenu 7 500 000 Kč (3 324 Kč/m²), s možností hypotéky od 29 306 Kč.
  • Svárov u Unhoště: Pozemek o rozloze 3453 m² za cenu 220 000 Kč (64 Kč/m²), s MHD 1 minutu autem. Hypotéka již od 860 Kč.

Jihočeský kraj

  • Borkovice: Pozemek o rozloze 58319 m² za cenu 2 800 000 Kč (48 Kč/m²), s MHD 1 minuta autem.
  • Nepodřice (obec Dobev): Pozemek o rozloze 1100 m² za cenu 3 850 000 Kč (3 500 Kč/m²), s možností hypotéky od 15 044 Kč.

Moravskoslezský kraj

  • Vávrovice (obec Opava): Pozemek o rozloze 24144 m² za cenu 1 070 000 Kč (44 Kč/m²), s MHD 2 minuty autem. Hypotéka již od 4 181 Kč.

Ústecký kraj

  • Lukov u Úštěku (obec Úštěk): Pozemek o rozloze 1170 m² za cenu 13 500 Kč (12 Kč/m²), s MHD 4 minuty autem.
  • Třebenice: Pozemek o rozloze 1653 m² za cenu 49 000 Kč (30 Kč/m²), s MHD 9 minut pěšky.

Zlínský kraj

  • Mařatice (obec Uherské Hradiště): Pozemek o rozloze 777 m² za cenu 30 000 Kč (39 Kč/m²), s MHD 4 minuty autem.
  • Mařatice (obec Uherské Hradiště): Pozemek o rozloze 1202 m² za cenu 47 000 Kč (39 Kč/m²), s MHD 11 minut autem.
  • Kunovice: Pozemek o rozloze 479 m² za cenu 19 000 Kč (40 Kč/m²), s MHD 4 minuty autem.

Zahraniční nabídky (Německo)

  • Dolní Sasko: Pozemek o rozloze 1000 m² za cenu 175 000 € (175 €/m²), s MHD 2 minuty pěšky.
  • Braniborsko: Pozemek o rozloze 800 m² za cenu 140 000 € (175 €/m²), s MHD 1 minuta pěšky.
  • Braniborsko (Parkallee 26): Pozemek o rozloze 736 m² za cenu 279 680 € (380 €/m²), s MHD 9 minut pěšky.
  • Meklenbursko-Přední Pomořansko: Pozemek o rozloze 10000 m² za cenu 0 € (cena neuvedena).
Ilustrace rodinného domu s výhledem do krajiny

Nabídky pozemků na Slovensku a v zahraničí

Kromě České republiky a Německa se na trhu objevují i zajímavé nabídky ze Slovenska a dalších destinací:

Slovensko

  • Košice (Nižná Úvrať, Šafranová): Stavební pozemek o rozloze 1615 m² za cenu 298 775 € (185 €/m²).
  • Košice (Severní město, Račí potok): Zahradní chatka v zahrádkářské oblasti o výměře 393 m² za cenu 53 500 € (136,13 €/m²).
  • Nitra (Novozámocká): Investiční pozemek o rozloze 960 m² s povolením na výstavbu za cenu 279 000 € (290,63 €/m²).
  • Kysucké Nové Město (Kukučínova): Exkluzivní stavební pozemky s výhledem o celkové výměře 3598 m² za cenu 284 242 € (79 €/m²).
  • Bratislava - Vinohrady (Frankovská): Pozemek o rozloze 200 m² za cenu 35 000 € (175 €/m²).
  • Prešov (Vranovská): Pozemek o rozloze 5192 m² za cenu 950 000 € (182,97 €/m²).
  • Galanta (Slaná): Pozemek o rozloze 450 m² za cenu 30 800 € (68,44 €/m²).
  • Galanta (Slaná dolina): Pozemek o rozloze 7445 m² za cenu 297 800 € (40 €/m²).
  • Senec (Hrubá Borša, Šalviová): Pozemek o rozloze 666 m² za cenu 101 000 € (151,65 €/m²).
  • Senec (Hrubá Borša, Šalviová): Pozemek o rozloze 862 m² za cenu 121 000 € (140,37 €/m²).
  • Senec (Hrubá Borša, Šalviová): Pozemek o rozloze 1021 m² za cenu 126 000 € (123,41 €/m²).

Tanzanie (Zanzibar)

  • Michamvi: Investiční pozemky na pláži o rozloze 35675 m² za cenu 870 536 € (24,40 €/m²).
  • Kizimkazi: Úžasný pozemek pro investice o rozloze 19236,5 m² za cenu 401 786 € (20,89 €/m²).
  • Jambiani: Pozemek na pláži k prodeji o rozloze 5077 m² za cenu 892 857 € (175,86 €/m²).
  • Jambiani: Pozemek u moře k investicím o rozloze 10100 m² za cenu 1 250 000 € (123,76 €/m²).
  • Bwejuu: Pozemek na pobřeží k prodeji o rozloze 2000 m² za cenu 491 071 € (245,54 €/m²).
  • Bwejuu: Pozemek u pláže ve druhé řadě o rozloze 6825 m² za cenu 401 786 € (58,87 €/m²).
  • Paje: Prodej prémiové nemovitosti na pláži o rozloze 5300 m² za cenu 1 517 857 € (286,39 €/m²).
  • Michamvi Kae: Prvotřídní pozemek nabízející výhodnou investici o rozloze 9600 m² za cenu 303 571 € (31,62 €/m²).
  • Matemwe: Investice, pláž, přední pozemek s nekonečnými možnostmi pro rozvoj nemovitostí.
  • Makunduchi: Perfektní přední pláž, pozemek v exkluzivní oblasti pro výstavbu plážového klubu nebo investici.
  • Makunduchi: Investice na pláži o rozloze 27665 m² s výhledem na oceán.

EXKLUZIVNÍ vila u moře se soukromým přístupem na pláž na prodej v Costa Smeralda | Lionard

Tipy pro aktivní hledání pozemku

Najít vhodný pozemek může být složité, zejména ve velkých městech. Existují však strategie, které mohou vaše hledání zefektivnit:

1. Aktivní vyhledávání vs. pasivní čekání

Zatímco někteří spoléhají na náhodu a čekají, až jim "přihraje osud", aktivní přístup bývá efektivnější. Pasivní přístup zahrnuje občasné prohlížení inzerátů na realitních portálech, v novinách či oslovování známých realitních makléřů. Je však třeba počítat s tím, že na "poklady" se nenaráží denně a vaše prosba nemusí být prioritou.

2. Využití katastru nemovitostí

Katastr nemovitostí, ač se může zdát složitý, je cenným nástrojem. Online rozhraní umožňuje vyhledávat konkrétní parcely, stavby či jednotky. Znalost jeho funkcí vám pomůže identifikovat vlastníky pozemků, což může být klíčové při oslovování.

  • Postup pro vyhledání pozemku:
    • Vyberte možnost vyhledání "stavba".
    • Zadejte adresu libovolného domu v dané obci.
    • Klikněte na černobílou mapu v pravé části obrazovky pro zobrazení katastrální mapy.
    • Srovnáním s mapou z územního plánu snadno naleznete hledanou parcelu.
    • Kliknutím na tlačítko "KN" v levém dolním rohu mapy a následně na vybranou parcelu získáte veškeré potřebné informace včetně vlastníka a jeho trvalého bydliště.