+420 602 267 146
[email protected]

Pozemky se stromy na Jižní Moravě: Nabídky a příležitosti

Jižní Morava, region proslulý svou malebnou krajinou, vinicemi a bohatou historií, nabízí také širokou škálu pozemků, které mohou sloužit k rekreačním účelům, zahradničení nebo jako investice. V tomto článku se zaměříme na nabídky pozemků se stromy, které jsou ideální pro ty, kdo hledají klidné místo pro odpočinek, pěstování vlastních plodin nebo vybudování zahradního zázemí.

Nabídky pozemků v různých lokalitách

Na Jižní Moravě je k dispozici velké množství pozemků s různými parametry a v různých lokalitách. Níže naleznete přehled některých z nabízených nemovitostí, které mohou splňovat vaše požadavky.

Pozemky v okolí Kyjova a Dubňan

V obci Bohuslavice u Kyjova je k dispozici pozemek o rozloze 3320 m², který je vzdálený 3 minuty jízdy autem od zastávky MHD a jeho cena je 999 000 Kč (301 Kč/m²). Další možností je pozemek v Dubňanech s výměrou 3587 m², který je od MHD vzdálen 7 minut pěšky a nabízí se za 159 000 Kč (44 Kč/m²).

Pozemky ve Vojkovicích u Židlochovic

Okolí Židlochovic nabízí několik pozemků v obci Vojkovice. K dispozici jsou pozemky o rozloze 4344 m² za 599 000 Kč (138 Kč/m²), 615 m² za 42 000 Kč (68 Kč/m²) a 1979 m² za 100 000 Kč (51 Kč/m²). Dva z těchto pozemků jsou dostupné MHD do 3 minut autem, jeden je vzdálen 7 minut pěšky.

Další zajímavé lokality

V obci Sudoměřice se nabízí pozemek o výměře 2612 m² za 110 000 Kč (42 Kč/m²), s MHD dostupnou do 8 minut autem. V Brně, konkrétně v části Komín, je k dispozici pozemek o rozloze 4864 m² za 1 785 000 Kč (367 Kč/m²), s MHD do 10 minut autem. V Kulířově je možné zakoupit pozemek o výměře 1581 m² za 59 000 Kč (37 Kč/m²), s MHD do 9 minut pěšky. V Brně - Bosonohách je k dispozici pozemek o rozloze 1274 m² za 5 100 000 Kč (4 003 Kč/m²), s MHD do minuty pěšky.

mapa Jižní Moravy s vyznačenými lokalitami nabízených pozemků

Specifické nabídky pozemků

Kromě obecných nabídek je možné narazit i na specifičtější typy pozemků, které mohou oslovit konkrétní zájemce.

Soubory pozemků a zahrady

V katastrálním území Strážnice na Moravě je k prodeji soubor pozemků o celkové ploše 3867 m², které jsou dle územního plánu určeny pro rekreaci a pěstitelskou činnost. Šířka pozemku je 20 metrů. V obci Drásov, okres Brno-venkov, se nabízí pozemek o výměře 2564 m², vedený jako zahrada, přičemž pouze část zasahuje do plochy bydlení.

V Sokolnicích je k dispozici udržovaná zahrada o výměře 413 m², ideální pro rekreaci a zahradničení. V Moravském Žižkově se prodává ostatní plocha o výměře 72 m². Ve Znojmě, v lokalitě Pražská zahrada, je k prodeji zahrada o rozloze 1985 m².

Další možností je rovinatá zahrada o výměře 420 m² nedaleko obce Sokolnice, s příjezdem po nezpevněné cestě. V Puklicích, nedaleko Jihlavy, je k dispozici stavební pozemek o výměře 483 m².

Pozemky se stávajícími stavbami nebo s potenciálem

V zahrádkářské kolonii Dlouhé Hony ve Zlíně, Malenovicích, jsou k prodeji zahrady s menší dřevěnou chatkou nebo se zděnou chatou. Tyto lokality jsou vyhledávané pro možnost relaxace v zeleni s blízkostí města.

V Brně - Jundrově se nabízí atraktivní soubor pozemků v rekreační lokalitě. V Břeclavi, v zahrádkářské kolonii U Pohanska, je k dispozici udržovaná zahrada o výměře 935 m² s chatkou, pergolou, WC, dílnou a studnou. V Mikulově, v sousedství přírodní rezervace Turold, se nacházejí zahrádky s krásnými výhledy na Pálavské vrchy.