Rekreační pozemky k prodeji v okrese Nymburk
Okres Nymburk, nacházející se ve Středočeském kraji, nabízí širokou škálu pozemků k prodeji, včetně rekreačních a stavebních parcel. Tento region, známý svou polohou na řece Labi a blízkostí Prahy, představuje atraktivní lokalitu pro bydlení i investice. Níže naleznete přehled různých typů pozemků a informací o nich.
Charakteristika okresu Nymburk
Okres Nymburk se rozkládá na ploše 876,03 km² a je domovem pro 86 476 obyvatel, což z něj činí jeden z méně zalidněných okresů ve Středočeském kraji. Skládá se z 90 obcí, z toho 6 měst. Sousedí s okresy Kolín, Praha-východ, Mladá Boleslav a s Královéhradeckým krajem (okresy Jičín a Hradec Králové). Město Nymburk, sídlo okresu, je významným historickým centrem s dochovanými cihlovými hradbami a gotickým kostelem sv. Jiljí.

Typy pozemků a jejich využití
V nabídce prodejů se objevují různé typy pozemků, které lze využít pro různé účely:
- Stavební pozemky: Určené pro výstavbu rodinných domů, často se nacházejí v nově vznikajících zástavbách s dobrou dostupností k inženýrským sítím. Některé parcely jsou nabízeny k prodeji po rozdělení na menší části.
- Zemědělské pozemky: Zahrnují pole a louky, často s vysokou bonitou. Některé z nich jsou v současnosti propachtovány.
- Komerční pozemky: Nabízejí možnosti pro podnikání, například jako stánek, autobazar či půjčovna strojů.
- Rekreační pozemky: Včetně chat v zahrádkářských koloniích, které poskytují prostor pro odpočinek a relaxaci.
Nabídky prodeje pozemků v okrese Nymburk
V okrese Nymburk je k dispozici široká škála nemovitostí. Níže uvádíme některé z příkladů prodejů:
Stavební a obytné pozemky
- Choťánky u Poděbrad: Nabízí se exkluzivní pozemek určený pro stavbu rodinného domu v nově vznikající zástavbě. Parcela je rovinatá, s dostupností elektřiny, vodovodu a kanalizace na hranici pozemku. Vynikající dostupnost do Prahy a blízkost lázeňského města Poděbrady.
- Jiřice: K prodeji jsou pozemky na okraji obce, určené k budoucí zástavbě rodinnými domy. V současné době probíhají úřední úkony k rozdělení pozemku na menší části. V komunikaci vede vodovod, elektrická přípojka je vzdálena cca 40 m.
- Stratov: Pozemek v původní zástavbě, určený dle územního plánu k výstavbě rodinného domu. K dispozici jsou inženýrské sítě (voda, kanalizace, elektřina) a optická síť.
- Písty u Nymburka: Nabízí se rovinatý pozemek o celkové výměře 2617 m², vhodný k výstavbě rodinného domu. V obci jsou dostupné inženýrské sítě - elektřina a obecní vodovod.
- Chroustov: K prodeji je rovinatý pozemek o výměře 1513 m², ideální pro výstavbu rodinného domu. Nachází se v klidné části obce přímo u obecní komunikace s dostupnými inženýrskými sítěmi.
- Nymburk "Na Žábě": Nabídka rekreační chaty s bazénem v zahrádkářské kolonii.
- Oskořínek, ul. Ronovská: Pozemek o výměře 1594 m², vhodný pro výstavbu rodinného domu nebo rekreačního objektu dle územního plánu.
- Kovanice: K prodeji je stavební pozemek o výměře 834 m², vhodný k okamžité výstavbě.
- Pátek: Nabízí se pozemek/bydlení o výměře 736 m².
- Mcely: Atraktivní stavební pozemek o výměře 1185 m² v klidné obci, vhodný pro výstavbu rodinného domu.
- Kněžičky: Pozemek o výměře 4183 m².
- Budiměřice: Nabídka pozemku o výměře 1249 m².
- Velenice: Pozemek o výměře 1300 m².

Zemědělské a investiční pozemky
- Záhornice u Městce Králové: Nabízí se pozemek o výměře 13 924 m², vedený jako pole, v současnosti propachtovaný. Jedná se o skvělou investiční příležitost.
- Chleby, okres Nymburk: K prodeji je 6 parcel o celkové výměře 87 342 m². Bodová výnosnost půdy je převážně velmi produkční.
- Bobnice, okres Nymburk: Nabídka vlastnictví na zemědělském pozemku (orná půda) o výměře 4 388 m² z celkové plochy 8 776 m². Pozemek je rovinatý, přístupný po zpevněné cestě.
- Kamenné Zboží: Nabízí se pozemek o celkové výměře 6 748 m² (orná půda), rozdělený dle územního plánu do tří logických částí.
- Nymburk (k.ú. Nymburk): Prodej prostorného pozemku p.č. 375/9 o výměře 4 101 m², rovinatý, s přístupem z asfaltové komunikace. V okolí les, řeka Labe, železnice. Na pozemku je stožár vysokého napětí. Aktuálně veden jako orná půda.
- Jiřice, okr. Nymburk: Pole o výměře 23 867 m², nacházející se 1 km od obce. Příjezdová cesta je nezpevněná.
- Sadská: Nabídka spoluvlastnického podílu (id. 8/36) na pozemku v k.ú. Sadská o výměře 3372 m².
Komerční pozemky
- Krchleby, okr. Nymburk: Nabídka pronájmu komerčního pozemku o celkové výměře 1 945 m² na hlavním tahu Nymburk - Mladá Boleslav. Oplocený pozemek vhodný pro stánek, autobazar, půjčovnu strojů atd.
Ceny a financování
Ceny pozemků se liší v závislosti na lokalitě, velikosti a účelu. Některé příklady cen z nabídky:
- Okřínek - Srbce: 140 000 Kč (50 Kč/m²) za 2809 m².
- Křinec - Zábrdovice: 149 000 Kč (38 Kč/m²) za 3940 m².
- Sány: 3 600 000 Kč (3 892 Kč/m²) za 925 m².
- Záhornice u Městce Králové: 115 000 Kč (39 Kč/m²) za 2985 m² a 95 000 Kč (38 Kč/m²) za 2493 m².
- Oseček: 40 000 Kč (30 Kč/m²) za 1318 m² a 2 149 000 Kč (25 Kč/m²) za 85678 m².
- Kamenné Zboží: 10 000 000 Kč (1 482 Kč/m²) za 6748 m².
- Písty u Nymburka: 549 000 Kč (210 Kč/m²) za 2617 m².
- Černíky: 599 000 Kč (73 Kč/m²) za 8150 m² a 749 000 Kč (73 Kč/m²) za 10282 m².
- Budiměřice: 49 000 Kč (39 Kč/m²) za 1249 m².
- Kněžičky: 199 000 Kč (48 Kč/m²) za 4183 m².
- Velenice: 50 000 Kč (38 Kč/m²) za 1300 m².
- Okřínek - Srbce: 90 000 Kč (48 Kč/m²) za 1857 m².
Možnost financování prostřednictvím hypotéky je u většiny nabídek uvedena, s orientační výší měsíční splátky.
Vývoj cen nemovitostí v Nymburku
Vývoj cen bytů v Nymburku v letech 2008-2018 kopíroval celorepublikový trend. Po počátečním poklesu cen v důsledku ochlazení poptávky došlo k postupnému zdražování. V roce 2019 se ceny bytů 2+1 dostaly nad původní hodnoty a dále rostly, což naznačuje stabilní poptávku po nemovitostech v regionu.
Dostupnost a občanská vybavenost
Většina nabízených pozemků se nachází v obcích s dobrou dostupností do větších měst jako Nymburk, Poděbrady nebo Praha. Občanská vybavenost je často dostupná v sousedních obcích, což zajišťuje komfortní bydlení.
tags:
#rekreacni #pozemek #okres #nymburk
Oblíbené příspěvky: